ftcottonwoodheights.com

Dr Zámbó László Magánrendelés Hatvan

  1. Mit tegyek ha a kutyám támad/morog rám?

Na azért ha egy beagle morog rád meg nem bírsz vele, ott elég nagy gondok lehetnek.... Nem értem, mi volt a matraccal? Te hozzávágtad és akkor szétszedte, vagy szétszedte és akkor utána dobtad, vagy mi? Nekem elsőre az jutott eszembe, hogy talán rossz a fegyelmezési/nevelési technikád. Nekem "harci kutya" keverékem van és meglepő lehet, de egy visszafogott szidás sokkal hatásosabb, mint egy grabancrángatós, ledominálós, kiabálós. Eleinte én is durván leszidtam, de annak csak tessék-lássék volt hatása... Pl. ha egy játékon összekapott egy másik kutyával, az azonnal eredményt hozott, hogy odébb vittem, leszidtam szigorú, de nem dühös hanghordozással és ott hagytam egyedül és kiközösítve kellett ücsörögnie pár percig. Utána meg meg persze behívtam. Na ez olyan jól működött, hogy azóta ha egy kutya nagyon belelendül a játékba és kergeti a labdát, akkor ő inkább hagyja a fenébe. Lehet, hogy túl sok amit csinálsz és olyan feszültséget generálsz a kutyában, hogy veszélyben érzi magát és ezért morog vissza.

Mit tegyek ha a kutyám támad/morog rám?

Dicséretként szeretgessük, simogassuk, és lehetőleg mindig ugyanolyan szavakkal fejezzük ki elégedettségünket. Ha büntetünk, soha ne üssük meg a négylábút! Egy határozott "fujj" megteszi a hatását. Ha már mindenképpen fizikailag is meg akarjuk dorgálni a kutyust, akkor a nyak feletti résznél megfogjuk, és egy kicsit megrázzuk. Az anyakutya is így dorgálja a piciket, szóval tudni fogja, miről van szó. Ok lehet az is, ha egy kutya sokáig ingerszegény környezetben él. Ilyen esetben ugyancsak előfordulhat, hogy hazaérkezésünkkor végzi el a "dolgát". A tulajdonosoknak meg kell próbálniuk meghatározni, milyen események hatására fordulnak elő a vizelések. A legtöbb kiskutya kinövi ezt a viselkedést, különösképpen, ha egy nyugodt és kiegyensúlyozott környezetben neveljük fel. Legyünk vele következetesek és türelmesek!

Tapasztalatom szerint az örömnek ekkor már ehhez nem sok köze van. Sokkal inkább arról van szó, hogy otthon ki tölti be a vezető szerepet, ki a falkavezér. Megfigyelésem szerint, amíg ez a viszony az eb és gazdi között nem rendeződik, addig a kutya minden hazaérkezéskor vizelni fog, mintegy megjelöli a területét. Sőt, nem egyszer láttam olyan felnőtt kutyust, amelyik valahányszor behozta őt a gazdája a kutyafuttatóba, mindig lepisilte a gazdi nadrágját, így jelezve a többieknek: ő az én tulajdonom, tehát megjelölöm, ne közelítsetek hozzá. Még az is előfordul, hogy kedvencünk bosszút áll, és lepisili az ágyat. Teszi mindezt azért, mert zokon veszi, hogy egyedül hagyták. Mivel a kutya nagyon szeret a gazdi kedvében járni, hangsúlyainkból érzi, hogyha elégedettek vagyunk vele, és azt is, hogyha rossz fát tett a tűzre. Tehát a nagyon egyszerű kiindulópont legyen az, hogy ha kutyánk rosszat tesz, akkor egy kicsit megdorgáljuk, ha valamit helyesen csinál – mondjuk a megfelelő helyen végzi a dolgát – akkor megdicsérjük, esetleg jutalmazzuk is.

SZERINTEM. Nem biztos.

Szimatol, fel-alá járkál, köröz, míg végül megtalálja a tökéletes pontot. Művelet közben pedig le nem venné rólunk a szemét. Vagy inkább elbújik? Mit szeretne üzenni kutyánk, amikor ürítés közben ránk néz? Engedelmes kisokos: 15 vezényszó, amit minden kutyának tudnia kell Szépen ül, fekszik, tartja a szemkontaktust, hívásra odajön? Talán még trükköket is tud? Egy jólnevelt kutya igazi kincs, ehhez viszont a gazdi odaadó, türelmes útmutatása szükséges. A tanítás módja helyett arra szeretnénk rávilágítani, hogy mi mindenben segíthet, ha a legfontosabb parancsokat megtanítjuk kedvencünknek. Miért csinálja a kutyám? – Labdaimádat Mint Gombóc Artúr a csokival… A kicsit, a nagyot, a sípolósat, a vízen úszót, a falattal tömöttet, az átlátszót, a nagyot pattanót… Lényeg, hogy labda legyen! Lehessen fixálni, kutyavigyorral várni az utána vetődést, üldözni, elkapni, erősen ráharapni, újra és újra, rázni, marcangolni adott esetben (az ölés imitációja), aztán letenni, hogy a gazdi hajításával elölről induljon a móka.

Ha ugrál a kölyök azonnal fordítsunk neki hátat, szegjük fel a fejünket, és mozdulatlanul várjuk meg míg abbahagyja. Ez ugyanis a dominancia egyértelmű jele. Tanulja meg, hogy csak akkor kaphat figyelmet, ha megnyugodott. Mindegy a kutya mérete, vagy habitusa, egy kiegyensúlyozott falkára - ahol nem neki kell a hátán cipelnie a család védelmével járó stresszt - miden ebnek szüksége van. Állandóan betartatott szabályokat kell kialakítani, határt szabni a viselkedésnek, elvárni egy normát. Legyenek vezényszavaink, melyekkel határozottan, és biztosan korlátozni tudjuk az ebet a mozgásában, kizökkenteni egy-egy negatívnak ígérkező cselekedetből. Ajtóban, szűk helyeken mindig a gazda megy előre - ezt kössük vezényszóhoz A probléma kialakítója legtöbbször az, hogy a gazda nem ismeri a kutyáját, vagy nem kíván tudomást venni annak viselkedéséről. Meg sem próbálja pozitívan vagy negatívan megítélni az egyes helyzeteket, pedig ez lenne a megoldás kulcsa. Ha úgy véljük, hogy egy szituációban nem lesz gond, akkor vegyünk erőt magunkon, és szóljunk rá kutyánkra, hogy nem kell üvölteni.

  • Miért morog a kutya a gazdájára 9
  • A fehér hercegnő 1 evade
  • Ha az üzemorvos alkalmatlannak tall womens

Álljunk ott mellette, ha gond lenne, de várjuk el tőle, hogy veszélytelen helyzetben viselkedjen rendesen. Hiszen nincs oka a hisztire. Ez azonban csak akkor követelhető meg, ha mi is képesek vagyunk rá, hogy egy támadás esetén, vagy hirtelen jött félelmet keltő szituációban meg tudjuk védeni kutyánkat, odaálljunk a támadó, és kedvencünk közé, vagy elzavarjuk a gonoszt. (DE kedvencünket sose vigasztaljuk, ajnározzuk! ) Előfordulhat, hogy kutyánkban valami félelmet kelt a séta során. Ha úgy ítéljük meg a helyzetet, hogy nem veszélyes mutassuk meg neki, ismertessük meg vele, és igenis maradjunk ott addig, amíg megbízik bennünk annyira, hogy félelmét legyőzze. Érdemes ezekre az apróságokra kiemelkedő figyelmet fordítani, és nem ráhagyni a számunkra nem megfelelő viselkedésformát a kutyánkra. Ha egyedül nem megy, keressünk fel trénert, aki segíthet a probléma megoldásában. Forrás: Indexkép forrás: Cikk első megjelenése: 2016. május 12. Témába vág Miért néz rám a kutyám, miközben a nagydolgát végzi?

Veszélyes, ha a kutyám kilopja a ruháimat a szennyesből? Kiskedvenced előszeretettel cipeli be használt pulcsidat fekhelyére, hogy bevackolhasson vele? Netán elcseni az éppen levetett zoknidat, majd boldogan körbe-körbe rohangál a házban? Miért csinálja?

miért morog a kutya a gazdájára pdf miért morog a kutya a gazdájára 1 miért morog a kutya a gazdájára 2

Kössük az etetést feladathoz: pl. addig ne ehessen a kutya, amíg nem mondjuk neki: Tiéd (és persze ne azonnal mondjuk neki, előbb bírja ki egy kicsit ülve). Néha vegyük el a kutyától a tálat és néhány másodperc után adjuk vissza neki úgy, hogy a kutyának ismét meg kelljen dolgoznia érte. Tegyünk a tál szélére valamit, amit megehetünk (pl. ropi) és mielőtt a kutya ehetne, látványosan vegyük el és együk meg, majd miután befejeztük, odaadhatjuk a kutyának is a saját ételét. A kutyám nagyon félős. Lehet ezen változtatni? Sok kutyánál idegrendszeri problémák okozzák a félősséget. Ezen valamelyest alakítani lehet. A kutya tanításánál a fokozatosság a lényeg, és a magabiztosságot is lehet tanítani. Első lépésként fel kell mérnünk, hogy mitől fél a kutya és fokozatosan ki kell tenni ehhez hasonló, de gyengébb ingereknek, miközben ügyelnünk kell arra, hogy viselkedésünk teljesen nyugodt legyen. Ha figyelünk arra, hogy a kutyának eközben ne legyen negatív élménye, csak pozitív, akkor lassacskán megszokja, hogy nincs semmi baj.